Отборът на Байерн Мюнхен за пореден път пренаписа историята на немския футбол! Баварците си гарантираха рекордна 24-а титла в Бундеслигата, след като победиха като гост Херта Берлин с 3:1 в двубой от междинния 27-и кръг в Бундеслигата. По този начин Байерн събра на сметката си 77 точки и 7 кръга преди края на шампионата е абсолютно недостижим на върха! Освен с рекордна титла, Байерн се поздрави с още едно постижение - стана първият отбор в историята, който печели Бундеслигата през месец март!

Треньорът Хосеп Гуардиола пък печели своята първа „салатиера" и общо втори трофей начело на Байерн. Припомняме, че в началото на сезона отборът вдигна и Суперкупата на Европа.

Тази вечер Байерн започна по традиция смазващо и още след четвърт час игра имаше два гола преднина. Тони Кроос откри резултата в 6-ата минута, след като с удар от въздуха разстреля Крафт, завършвайки отлична атака на Мюлер. В 14-ата минута един от най-ниските на терена - Марио Гьотце, се разписа с глава, засичайки остро центриране на Швайнщайгер - 0:2.

Малко по-късно резултатът можеше да набъбне на 0:3, но на два пъти Томас Мюлер не успя да се разпише от изгодни позиции - в първия случай удари греда, във втория стреля в аут.

В началото на второто полувреме, поне за няколко минутки, домакините от Берлин върнаха интригата. Рамос бе съборен в полето и Херта получи дузпа, която потърпевшият превърна в гол - 1:2.

В 79-ата минута обаче Байерн сложи точка на интригата. При бърза контра Гьотце изведе на скорост резервата Рибери, който технично с левия крак прехвърли Крафт за 1:3. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал, след който пък започнаха празненствата в Мюнхен. Байерн, безапелационно заслужено, е новият-стар шампион на Германия.

До края на сезона баварците ще могат да се концентрират в другите две надпревари, в които се състезават - Купата на Германия и Шампионската лига.

ХЕРТА - БАЙЕРН МЮНХЕН 1:3

0:1 Кроос (6')

0:2 Гьотце (14')

1:2 Рамос (66'-дузпа)

1:3 Рибери (79')

ХЕРТА БЕРЛИН: Крафт, Пекарик, Янкер, Броокс, Ван Ден Берг, Кобиашвили (64' Ниймаер), Хосогай, Мухтар (71' Рони), Скелбред, Шулц, Рамос

БАЙЕРН МЮНХЕН: Ноер, Рафиня, Боатенг, Данте, Алаба, Лаам, Швайнщайгер (64' Алкантара), Робен (54' Рибери), Кроос, Гьотце, Мюлер (54' Манджукич).

Шампионски титли на Байерн Мюнхен - 24 - (рекорд): 1931–32, 1968–69, 1971–72, 1972–73, 1973–74, 1979–80, 1980–81, 1984–85, 1985–86, 1986–87, 1988–89, 1989–90, 1993–94, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2004–05, 2005–06, 2007–08, 2009–10, 2012–13, 2013-14.