Развоят на съботните мачове от Бундеслигата за пореден път доказа, че германското първенство е една от най-непредвидимите дивизии в европейския футбол.

Байерн разби с 5:0 Фрайбург

Впечатляващо завръщане на Юп Хайнкес начело на Байерн (ВИДЕО)

"Баварците" размазаха Фрайбург с 5:0

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа - Хофенхайм , отново имаше проблеми в двубоя си срещу тим от област Бавария. Седмица след загубата от Байерн, хората на Юлиан Нагелсман стигнаха до драматично 2:2 срещу отлично представящия се тим на Аугсбург.

Снимка 317837

Домакините нанесоха първия удар в мача, след като откриха резултата в 52-ата минута. Бени Хюбнер демонстрира клинична точност, бидейки непокрит в наказателното поле на съперника. Ударът му с глава пък остави безпомощен Марвин Хитц.

В следващите мигове Хофе можеше да затвори мача с втори гол, но на няколко пъти страхотни пропуски сътвориха централните нападатели Сандро Вагнер и Андрей Крамарич.

И както често се случва във футбола, Аугсбург се възползва от грешките на своя опонент и достигна до изравняването. В прегръдките на своите колеги попадна Грегорич. Баварците мислеха, че са постигнали целта си - спечелване на поне точка, но всичко за тях сякаш приключи в 86-ата минута, когато с красиво попадение Марк Ут отново върна преднината за Хофе. Футболните богове обаче не бяха казали последната си дума и този мач все пак завърши при равен резултат, след като в последната минута, отлична отборна комбинация на Аугсбург завърши с автогол на Кевин Вогт.

Шалке 04 сложи край на негативната си серия от три мача без успех, след като донякъде изненадващо спечели гостуването си на Херта с 2:0. Берлинчани пък за пореден път доказаха, че са далеч от най-добрите си дни и логично паднаха в жертва на амбицирания си опонент. Шалке изкова успеха си през втората част, когато Леон Горетцка и Гуидо Бургщалер вкараха по веднъж в мрежата на Томас Крафт.

Снимка 317836

Успехът изкачи "кралскосините" до петото място във временното класиране, докато се свлече до 12-ата позиция.

Непредвидимият тим на Хамбургер продължава ужасяващата си серия от мачове без победа. "Червените шорти" паднаха при визитата си на Майнц 05 с 2:3 и отново заеха обичайното си място в дъното на таблицата. Точни за успеха на бившия тим на Тодор Неделев бяха Максим, Бел и Латца, докато Уолъс и Салихович само направиха загубата на гостите малко по-почетна.

Снимка 317835

Хановер също продължава с пропадането си в Бундеслигата. След силния си старт, новаците инкасираха четвърти пореден мач, в който не стигат дори до точката. Този следобед хановерци загубиха домакинството си на Айнтрахт с 1:2. В герои за гостите се превърнаха голаджиите на Себастиен Халер и Анте Ребич, докато недостатъчния гол за Хановер беше дело на Сане.