Юп Хайнкес записа успешен дебют при четвъртия си престой начело на Байерн (Мюнхен). "Баварците" победиха с 5:0 Фрайбург у дома в мач от 8-ия кръг на Първа Бундеслига.  Шустер си отбеляза автогол в 8-ата минута, а след това Коман (42), Тиаго Алкантара (62) и Роберт Левандовски (75) и Йошуа Кимих (90) донесоха победата на шампионите.

След този успех Байерн скъси изоставането си от лидера Борусия (Дортмунд) на две точки. Баварският колос е със 17, докато "жълто-черните" имат 19, но и мач пасив.

Снимка 317822

Мачът можеше да започне кошмарно за Байерн. Още в 5-ата минута Райън Кент се измъкна от защитата на "баварците", но Свен Улрайх се намеси добре и спаси удара на младока. Три минути по-късно домакините поведоха. Алаба отне топката от Кент, напредна и центрира по земя, където Мюлер притисна Юлиан Шустер и бранителя си отбеляза автогол.

След попадението Байерн намали темпото на игра и по никакъв начин не затрудняваше гостите. Вместо това в 35-ата минута Франц можеше да накаже грешка на Томас Мюлер, но ударът му с глава премина покрай дясната греда.

Ариен Робен: Назначението на Хайнкес ме изненада

"Радвам се, че той се върна в отбора"

В 42-ата минута шампионите удариха за втори път. Удар на Робен бе избит от Шволов, а оставения непокрит в наказателното поле Кингсли Коман с глава направи резултата 2:0.

Втората част започна с по-добра игра на домакините. В 54-ата минута Ариен Робен навлезе отляво и стреля по земя, но ударът му излезе в аут.

В 60-ата минута реферът на двубоя Франк Виленборг първо посочи бялата точка за игра с ръка на Чаглар Союнчу, но след като изгледа ситуацията на видео отмени решението си. Три минути по-късно Байерн направи резултата класически. Тиаго Алкантара с прецизен удар извън наказателното поле не остави шансове на Шволов.

Снимка 317823

В 75-ата минута Мюлер намери Левандовски на добра позиция и полякът без да се бави прати топката за четвърти път във вратата на Фрайбург.

Десет минути по-късно Робен бе близо до гол, но Шволов не позволи да бъде изненадан. В продължението на срещата Кимих оформи крайното 5:0.