Надеждите на Унион (Берлин) за директно класиране в Шампионската лига може и да бъдат попарени, тъй като отборът падна с 2:4 при визитата си на застрашения до днес от изпадане Хофенхайм.

"Синьо-белите" от Зинсхайм обаче вече имат 35 точки и няма опасност да загубят елитния си статут. Диого Лейте помогна на домакините да излязат напред в 22-ата минута, подарявайки топката на Илхас Бебу, който откри. А проблемите от португалския защитник продължиха да тежат и той направи дузпа в 36-ата минута, превърната в гол от Андрей Крамарич. В 45-ата минута Данило Дьоклер с мощен изстрел с глава заби топката под гредата при центриране на Кристофер Тримел. Втори гол на Андрей Крамарич в 89-ата минута направи резултата 3:1, а в добавеното време двата отбора си размениха по още едно попадение Еса Ладуни и Мунас Дабур за крайното 4:2.

Вердер (Бремен) също изчисти и последните съмнения, че може да се свлече при изпадащите след 1:1 Кьолн. Българският национал Илия Груев започна като титуляр за Бременските музиканти, а на полувремето беше заменен от Кристиан Грос. Щефен Тигес даде преднина на Кьолн в 36-ата минута, а в 73-ата Романо Шмид оформи крайния резултат.

Така Унион запазва четвъртото си място, но има равен брой точки с петия Фрайбург. Така последният кръг ще реши, кой от тези отбори ще играе в "турнира на богатите". Берлинчани приемат у дома Вердер, докато Фрайбург гостува на Айнтрахт.