Отборът на Хофенхайм разгроми гостуващия Волфсбург с 6:2 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. По този начин домакините се уътвърдиха в средата на таблицата и се отдалечиха на 10 точки от опасната зона.

„Вълците" пък пропуснаха отличен шанс да изпреварят Шалке за четвъртото място. Вчера „кралско сините" бяха пометени с 5:1 от Байерн, но въпреки това запазиха аванса си от 2 пункта пред Волфсбург.

Мачът започна отлично за Хофе, като домакините поведоха още в 4-ата минута през Фирмина, Малко по-късно Бас Дост изравни, но това отприщи истинска буря пред вратата на гостите.До края на полувремето, Зюле и на два пъти Модесте де факто предрешиха изхода на мача.

През втората част Волфсбург върна още един гол чрез Перишич, но Салихович от дузпа и Шиплок оформих „хокейното" 6:2.