Изненадата в Бундеслигата Хофенхайм вече има три точки аванс на върха в класирането. Досега новакът делеше първото място с Байер (Леверкузен), като отстъпваше на "аспирините" по голова разлика.

Сега в 14-тия кръг от германското първенство Байер загуби при гостуването си на Арминия с 1:2, а Хофенхайм спечели с 3:1 при визитата си на Кьолн.

В мача в Кьолн, Хофенхайм поведе в 32-ата мин чрез Ба, който оползотвори подаване на Ибишевич. Самият Ибишевич бе автор на втория гол в 67-ата мин. след пас на сънародника си от Босна и Херцеговина Салихович.

Кьолн намали чрез португалеца Петит в 78-ата мин., а две минути преди края на срещата Ибишевич вкара второто си попадение в срещата и оформи крайното 1:3.

Досегашният лидер в класирането Байер загуби в Билефелд. Всичките попадания в двубоя бяха отбелязани през второто полувреме. В 53-ата мин. след пробив отдясно на Халфар, Вихнярек завърши атаката и откри резултата в полза на Арминия. Халфар се отчете и с попадение, и в 69-ата мин. се разписа за 2:0.

Тимът от Леверкузен все пак стигна до един гол и след пас на Ренато Аугущо, Хелмес вкара за 2:1. Гостите завършиха срещата с човек по-малко след като в 87-ата мин. Дум получи червен картон и така окончателно сложи край на надеждите на Байер да стигне до точка.