Тимът на Хофенхайм разби отбора на Вердер Бремен в двубой от 19-ия кръг на германската Бундеслига. Всичките голове в мача паднаха през втората част. Автогол на Клаасен даде началото на класиката в 65-ата минута, Кристоф Баумгартнер удвои с ефектен гол в 79-ата минута, а Саргис Адамян оформи крайния резултат 4 минутки по-късно.

През първата част единственият добър шанс за гол бе в полза на гостите, когато в 18-ата минута Андрей Крамарич засече центриране в наказателното поле и намери някак си пространство да стреля, но ударът му мина встрани от лявата греда.

Снимка 463507

Източник: EPA/БГНЕС

Второто полувреме започна с добър шанс за домакините. В 57-ата минута Егещайн нанесе добър изстрел от границата на наказателното поле, но то мина на сантимери встрани от дясната греда. Резултатът бе открит чак в 65-ата минута, когато неориентираният Дави Клаасен прати топката в собствената си мрежа. Вторият гол в двубоя дойде 14 минути по-късно, когато Кристоф Баумгартнер успя да отбележи красив гол с пета, правейки резултата 0:2. Класиката бе оформена от Саргис Адамян в 83-ата минута, когато засече подаване в наказателното поле, правейки безпомощен Павленка.

След този мач бременци остават на 16-то място в зоната на изпадащите със 17 точки, а Хофенхайм е на 7-ата позиция само на точка от зона "Европа". В следващия кръг Вердер гостува на Аугсбург, а Хофе приема Байер (Леверкузен).