Хофенхайм излезе начело в Бундеслигата след победа с 2:0 над Шалке в мач от 6-ия кръг на първенството. Тимът на Юлиан Нагелсман събра 14 точки и изпревари Борусия (Дортмунд) и Байерн, които имат по 13.  "Жълто-черните" по-късно приемат Борусия (Мьонхенгладбах). "Кралскосините" са седми с 9 пункта.

Денис Гайгер в 13-ата минута oткри резултата. Младият полузащитник получи пас от Цубер малко пред наказателното поле и с техничен удар направи Ралф Ферман безпомощен. В заключителните секунди на срещата Лукас Руп вкара второто попадение за зинсхаймци.

В друг мач от кръга РБ Лайпциг надви с 2:1 Айнтрахт (Франкфурт). Жан-Кевин Огюстен откри резултата в 28-ата минута. Нападателят довкара избитата топка от вратаря Храдецки след удар на Тимо Вернер. В 67-ата минута германският национал също записа името си сред голмайсторите. Вернер овладя кълбото в наказателното поле, и със силен удар вкара за 2:0.

Снимка 314089

Десет минути по-късно Анте Ребич върна едно попадение, с което оформи крайното 2:1. Хърватският футболист се разписа след прострелно центриране в наказателното поле на Мариус Волф.

"Биковете" събраха 10 точки след днешния успех и заемат 6-о място. Айнтрахт е 10-и със седем пункта.