Седмицата определено се оказа успешна за селекцията на Хофенхайм. След като преди няколко дни "сините" триумфираха като гост на Херта с 3:0, тази вечер момчетата на Себастиан Хьонес отново изнесоха футболна лекция. Отново с класически резултат, на "ПреЗеро Арена" в Зинсхайм бе победен Кьолн.

Херта най-сетне уволни Бруно Лабадия

Заедно с него си тръгва и спортният директор

Домакините набързо решиха мача, като водеха в резултата с 2:0 още до 28-ата минута. Водачеството на Хофе бе дарено от Андрей Крамарич, който се оказа точен от дузпа заради нарушение на Честич.

Малко след него Кристиан Баумгартнер се възползва от асистенция на Гачинович и удвои. Проблемите за "козлите" обаче не спряха до тук. Гостите трябваше да извършат две смени още през първата част, като Честич и Ехизибуе напуснаха преждевременно играта.

Хофенхайм контролираше мача през втората част, а крайното 3:0 беше оформено от Крамарич, отново от дузпа. Кьолн демонстрира тотална безпомощност, тъй като 180 секунди по-късно наказателен удар пропиля Антони Модест.

Байерн прегази Шалке и дръпна на върха в Бундеслигата

Баварците с категорична победа в Гелзенкирхен

Във временното подреждане победителите са 11-ти с 22 точки, докато Кьолн заема баражното 16-то място с 15.

ХОФЕНХАЙМ - КЬОЛН 3:0

1:0 Крамарич-дузпа (7"), 2:0 Баумгартнер (28"), 3:0 Крамарич - дузпа (75")