Байерн (Мюнхен) изигра изключително труден и по всяка вероятност неприятен за феновете си двубой срещу Хофенхайм в Бундеслигата.

Гостуването на шампионите приключи с тежко поражение с 1:4, като загубата дори можеше да бъде по-изразителна за баварците.

Само в разстояние на 8 игрови минути - между 16-ата и 24-ата - домакините поведоха с две попадения на именития си опонент.

Първо Ермин Бичакчич се разписа от близка дистанция, давайки съвсем заслужена преднина на тима си, с оглед представянето на двата отбора на терена до този момент.

Снимка 498021

Източник: Twitter

Последваха нови силни минути за Хофе, като Крамарич бе близо до реализиране на попадение, но Нойер се отчете с чудесно спасяване.

В 24-ата минута Мунас Дабур удвои преднината на състава си, като този път шанс за адекватна реакция от страна на вратаря на баварците нямаше.

Стигна се и до изстрел на Крамарич в горната греда, като Нойер се намеси, избивайки топката в рамката зад себе си, иначе тя се бе насочила към мрежата.

Байерн победи Севиля с 2:1 след продължения и спечели Суперкупата на Европа

Байерн е новият супершампион на Европа, неочакван герой за "баварците" в Будапеща

Германският хегемон надви Севиля с 2:1 след продължения

Девет минути преди почивката, с изключителен изстрел от далечна дистанция, Кимих върна надеждите на Байерн за обрат в срещата. Той стреля технично, с вътрешен фалц, завъртя кълбото, което облиза горната греда и премина голлинията.

Снимка 498018

В още три случая до края на срещата Крамарич можеше да вкара за Хофенхайм, но така и не успяваше да го стори или пък срещаше сериозен отпор от Нойер.

В 77-ата минута обаче футболистът на домакините сложи окончателно точка на спора, разписвайки се за 3:1.

Отново той вкара и дузпа в продължението на мача, отсъдена за нарушение на Мануел Нойер, който получи и жълт картон в тази ситуация.

Лидерът в атаката на баварците Роберт Левандовски се появи в игра чак в 58-ата минута на сблъсъка.

Снимка 498022

Така Байерн отстъпи пред съперника си, като особено действията на защитата на тима по всяка вероятност са притеснили сериозно Ханзи Флик или поне са му дали сериозна тема за размисъл в следващите няколко дни.