Хофенхайм и Щутгарт завършиха 3:3 в мач от осмия кръг на германската Бундеслига. Срещата беше много интересна, премина през доминация на гостите, домакините се виждаха победители след два обрата, но получиха гол в четвъртата минута на добавеното време.

В 16-ата минута Кристоф Баумгартнер откри за Хофенхайм, въпреки че играчите на Щутгарт имаха предимство до този момент.

Все пак само две минути по-късно Николас Гонсалес изравни след хубава индивидуална акция.

В 27-ата минута Силас Вамангитука стреля в гредата. Топката се върна в същия футболист и той изведе Щутгарт напред - 1:2. Минута по-рано Тангуй Кулибали разтресе горната греда на вратата на домакините.

Снимка 506371

След почивката се стигна до нов обрат. Райън Сесаньон изравни в 48-ата минута след асистенция на Андрей Крамарич.

В 70-ата минута Валдемар Антон спъна Флориан Грилич и реферът Даниел Зиберт посочи бялата точка. Андрей Крамарич беше точен за 3:2.

Снимка 506370

Домакините бавеха играта и се виждаха като победители. Но, в 94-ата минута Марк-Оливер Кемпф изравни за 3:3 след подаване с глава на Ватару Ендо.

След този резултат Хофенхайм е на 12-о място с 8 точки, докато Щутгарт е на осмо място с 11 точки.

Само точка за Байерн (Мюнхен), пето поредно равенство за Вердер (Бремен)