Хофенхайм бе елиминиран от турнира за Купата на Германия на 1/16-финалната фаза от надпреварата.

Елитният немски тим отстъпи пред госта си Гройтер Фюрт след изпълнения на дузпи.

Втородивизионният състав вкара 7 пъти от бялата точка, докато играчите на Хофе се разписаха в 6 от опитите си, отпадайки от турнира.

В редовното време драма също не липсваше, като в 94-ата минута Пол Сегуин пропусна дузпа за гостите и резултатът остана 2:2.

Снимка 511006

Източник: Twitter

Крамарич откри след 13 минути игра, но само осем след това Ернст вкара за 1:1, връщайки незабавно тима си в мача.

Две минути след паузата Майерхофер направи обрата пълен, след като бе точен за 1:2, но реакция отново не липсваше.

И тя не закъсня, като Акпогума се разписа за 2:2 в 50-ата минута на мача.

Шалке и РБ (Лайпциг) с убедителни победи за Купата на Германия

Кьолн също се промъкна на 1/8-финалите

След пропуска на Сегуин от бялата точка мачът навлезе в продължения, а при изпълненията от бялата точка домакините водеха с 4:2, но пропуснаха няколко пъти и в крайна сметка вкараха 6 пъти, срещу 7 попадения за опонентите си и преустанови участието си в надпреварата.