Хамбургер понесе унизително поражение с 1:5 като домакин на Хофенхайм от мач от 2-ия кръг на Бундеслигата.

Нещата за „червените шорти" не изглеждаха толкова страшни на почивката, когато резултатът бе 1:1. След нея обаче убийствената ефективност на гостите си каза думата.

Хофе откри в 5-ата минута, когато Роберто Фирмино засече с глава центриране на Джонсън.

Малко преди почивката домакините получиха дузпа, след като Елионуси игра с ръка в пеналта. Наказателният удар бе изпълнен точно от Ван дер Ваарти Хамбургер изравни.

В самото начало на втората част обаче Фоланд даде нов аванс на Хофенхайм. Модесте добави два нови гола само в рамките на 8 минути, за да докара резултата до 1:4.

В 78-та мин. пък Фимирно с втория си гол в мача оформи разгромното 1:5.

В друг мач от кръга днес, Леверкузен измъкна ценен успех с 1:0 като гост на Щутгарт. Даниел Швааб порази собствената си вкара в края на първото полувреме.

Вердер Бремен пък удари Аугсбург с 1:0. Майнц надви Фрайбург с 2:1 като гост.