В първа среща от първенството на Бундеслигата тимът на Херта (Берлин) надигра Дуисбург с 2:0.

Попаденията паднаха само в рамките на две минути. Рафаел реализира в 35-ата минута, а само две минути по-късно Пантелич удвои.

Българският национал Благо Георгиев започна срещата като титуляр, но в лявата зона му бе трудно и бе сменен в 78-ата минута на двубоя.

През първата част гостите започнаха активно като шут на Георгиев бе спасен от вратаря на Херта.

Стигна се до 35-ата минута, когато Рафаел откри резултата с плътен удар. Докато се опомнят от попадението "зебрите" получиха втори гол. С прецизен удар с десния крак Пантелич удвои и почти реши изхода от срещата.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха, а епизодичните атаки на гостите не доведоха до нещо опасно пред вратата на Херта.

В 78-ата минута Благо Георгиев бе заменен от Майкон. До края на срещата не паднаха нови попадения и така Херта спечели ценните три точки.