Отборът на Волфсбург записа една от най-срамните загуби в историята си. "Вълците" бяха прегазени с 1:5 на собствения си стадион от последния в класирането Херта.

За гостите от Берлин българският национал Валери Домовчийски не взе участие в мача.

Херта започна вихрено мача и в първите 25 минути отбеляза 3 безответни гола. Теофанис Гекас откри резултата в 6-ата минута, а 120 секунди по-късно Адриан Рамос удвои аванса на своя тим.

Малко по-късно Гекас отново попадна в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа за 0:3. Все пак в 36-ата минута Графите върна интригата в мача, след като се разписа след подаване на Джеко.

След почивката домакините опитаха да стигнат до нов гол, но за сметка на това бяха тежко наказани. В 63-ата минута Гекас оформи своя хеттрик, а в заключителните секунди Рамос с втория си гол фиксира крайното 1:5.

Въпреки успеха, Херта остава твърдо на дъното в класирането с едва 18 точки. Волфсбург пък е на 10-о място и изостава с 8 точки от местата, даващи право на участие в Европа.