Херта загуби с 0:1 у дома от Кьолн. След отличния мач, който направи срещу Хееренвеен в Лига Европа, като титуляр за столичани започна Валери Домовчийски. Този път обаче българинът не успя да се прояви, макар че бе много близо до гола в 56-ата минута. Ударът му обаче излезе в аут.

Херта имаше териториално преимущество преди почивката, но така и не успя да го материализира. През втората част нещата не се промениха много. "Козлите" изчакваха своя шанс и в крайна сметка бяха възнаградени. 10 минути преди края Подолски центрира отлично от фаул и Миливое Новакович с глава донесе успеха на Кьолн.

Така след 12-ия кръг берлинчани оставан на последното място в класирането само с 4 точки.

В друг мач от кръга Вердер и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 1:1 в Бремен. Димитър Рангелов бе в групата на вестфалци, но така и не влезе в игра. Вердер поведе в 36-ата минута, благодарение на точния шут на Месут Йозил. В 54-ата обаче Бариос изравни и срещата завърши при този резултат.