Хановер нанесе тежка загуба на намиращия се в добра форма Хамбургер. Възпитаниците на Мирко Сломка победиха у дома ферайните с 5:1. По този начин Хановер се изкачи в класирането до 7-ото място, а Хамбургер е с позиция по-напред.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута чрез Маме Диуф. Шест минути по-късно Хамбургер обаче получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Рафаел ван дер Ваарт. Холандецът застана зад бялата точка и с точен удар изравни за 1:1.

В 39-ата минута се стигна до нова дузпа, този път в полза на Ханове. Хусцки стреля точно за 2:1. В 45-ата минута домакините увеличиха преднината си след гол на Конан. През втората част отново той реализира за 4:1 Пет минути преди края крайният резултат бе оформен от Абделаое.

В друг мач от 23 кръг Щутгарт не успя да победи Нюрнберг у дома. „Швабите" откриха чрез Траоре в 51-ата минута, но гостите изравниха в 77-ата минута чрез Фойлнер.

Майнц и Волфсбург също не се победиха в мач от 23-ия кръг. „Червените", които бяха домакини откриха резултата в 5-ата минута чрез Цимлинг. Десет минути по-късно „вълците" изравниха чрез Налдо. Малко по-късно, гостите пък останаха с 10 човека след червен картон на Мадлунг.

След този мач Волфсбург е над чертата с изпадащи - на 15-ото място, а Майнц е на 8-ата позиция.