Отборите на Хановер и Бохум си разделиха по една точка, завършвайки наравно 1:1 в първи мач от 13-ия кръг на немската Бундеслига.

Българският национал Чавдар Янков игра почти цял мач за домакините. Той влезе в игра като резерва в 18-ата минута на мястото на контузения Франк Фаренхорн. Първото полувреме завърши 0:0. В 62-ата минута Ян Шлаудрафт изведе Хановер напред в резултата.

Само три минути бяха необходими на играчите на гостите от Бохум, за да възстановят равенството. То дойде след куриозен автогол на Фромловиц от състава на домакините.

След това равенство тимът на Хановер заема 13-то място с актив от 13 точки. Бохум е на следващата 14-та позиция с актив от 10 точки.

Хановер - Бохум 1:1 (0:0)
1:0 Шлаудраф 62'
1:1 Фромловиц 65' (авт.)

Хановер (4-2-3-1): Фромловиц; Черундоло, Егиман, Фаренхорст (18 - Янков), Рауш; Б. Шулц, К. Шулц; Кребс, Шлаудраф, Хущи; Форсел
Старши треньор: Д. Хекинг

Бохум (4-1-2-1-2): Фернандес; Пферцел, Малтриц, Яхия, Бьониг; Здебел; Фрайер, Дабровски; Фрайер, Дабровски; Азауах; Миечил, Хашемиян
Старши треньор: Колер

Жълти картони: Янков (Хановер); Бьониг, Азауах, Фернандес, Фрайер, Яхия (Бохум)