Хамбургер най-после се събуди и изигра силен мач от началото на този сезон. Тимът записа първа победа за сезона при гостуването си на Щутгарт тази вечер с 2:1. Домакините първи откриха резултата чрез Мартин Харник в 18-ата минута, но с голове на Джефри Брума в 51-ата и Роберт Теше в 67-ата минута гостите обърнаха нещата в своя полза и записаха първи три точки в актива си.

Щутгарт като цяло игра доста добре и не заслужаваше загубата. През първото полувреме "швабите" бяха пълни господари на терена. Още в 1-ата минута Какау пропусна сериозно положение.

В 18-ата обаче прошка нямаше. Здравко Кузманович стреля добре от дистанция, а стражът на Хамбургер се справи първоначално и изби, но право в краката на Мартин Харник, който не сгреши - 1:0.

До края на полувремето играчите на Щутгарт направиха още куп пропуски.

Второто полувреме обаче ролите се размениха. Още в 51-ата минута преобразенията тим на Хамбургер изравни. В 51-ата минута Джефри Брума се извиси и с глава изравни - 1:1.

В 67-ата минута дойде и пълният обрат в срещата. Роберт Теше от воле заби изключително красив гол за крайното 2:1 в полза на гостите.