Интригата около последните позиции в Бундеслигата продължава  в пълна сила. Причина за това е Хамбургер ШФ, които успя да се измъкне над чертата, побеждавайки Майнц с 2:1 у дома.

Домакините доминираха тотално и водеха с 2:0 до 89-ата минута, но за малко да изпуснат успеха. Точно тогава Шинджи Оказаки направи 2:1 с глава, а в последвалото продължение пак той и Юнус Мали пропуснаха две възможности за 2:2, изправяйки косите на феновете на домакините.

Иначе Клебер изведе домакините напред с първия си гол за тима в 32-ата минута, а направилият много силен мач капитан Рафаел ван дер Ваарт удвои от дузпа в 54-ата минута. Николай Мюлер на два пъти и Артьомс Рудневс пък не показаха нужната точност в решителните моменти и така третият гол в мрежата на Лорис Кариус не падна.