Отборът на Хамбургер се наложи над Айнтрахт (Франкфурт) с 4:1 в мач от 22-ия кръг в Бундеслигата и излезе на трета позиция в класирането. В същото време Байер
Леверкузен загуби с 0:2 при визитата на Бохум и се смъкна на четвърта позиция.

Хосе Пауло Гереро изведе "хамбургерите" напред в резултата още в петата минута. Рафаел ван дер Ваарт се пребори за топката отляво и подаде към Пьотр Троховски. Последният центрира, а Гереро с глава от 11 метра не остави никакви шансове на вратаря Ока Николов.

Найджъл де Йонг покачи в 57-ата минута. Холандецът също се разписа с глава след асистенция на сънародника си ван дер Ваарт,който центрира от свободен удар.

В 70-ата минута Сотириос Кириакос намали с изстрел с глава след центриране от свободен удар на Маркус Вайсенбергер и върна надеждите на гостите.

В 79-ата минута обаче Хосе Пауло Гереро сложи точка на спора със своя втори гол след далечно подаване на ван дер Ваарт.

Резервата Мохамед Зидан пък оформи крайното 4:1 в 84-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Така Хамбургер отново е на 2 точки от Вердер и на 6 от Байерн, но вече сам на третата позиция.

Във втората неделна среща Бохум се наложи над Байер Леверкузен с 2:0 в западното дерби. Капитанът Томас Здебел откри в 66-ата минута, а Кристоф Дабровски реши окончателно изхода на двубоя с втори гол две минути преди края на мача.