Хамбургер записа едва четвъртия си успех от началото на сезона. Селекцията на Маркус Гиздол надви с минималното 1:0 Байер (Леверкузен), което помогна на "червените шорти" да се изкачат с едно място в таблицата и вече са 16-и. Изключително важното попадение за домакините реализира гръцкият национал Кириакос Пападопулос в 78-ата минута.

Грандът, който никога не е отпадал от германския футболен елит, демонстрира по-голямо желание за успех и в крайна сметна заслужено достигна до пълния комплект от точки.

Снимка 276944

Байер (Леверкузен) пък продължава с колебливото си представяне, намирайки се далеч от местата даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Първата част принадлежеше на домакините, които сериозно притиснаха съперника в неговата половина. Най-дейни в атаките на "червените шорти" бяха Боби Ууд и Николай Мюлер, но топката така и не влизаше в мрежата на Лено.Е, това се случи веднъж, но при въпросната ситуация Боби Шоу Ууд бепе в положение на засада.

От другата страна на терена пък беше повече от спокойно. При липсата на наказаната звезда - Хакан Чалханоглу, "аспирините" дори не успяхa да отправят удар към вратата на своя опонент.

Големият проблем за селекцията на Роджер Шмид можеше да дойде веднага след почивката, когато Мюлер пусна хитър пас зад отбраната за Мюлер, който сам срещу Лено не успя да намери очертанията на вратата. За да бъдем напълно обективни, топката леко се отклони в сглобката.

Снимка 276945

Домакините от Хамбургер дочакаха своя миг в 76-ата минута, когато заслужено откриха резултата в този двубой. Николай Мюлер центрира балонна топка в наказателното поле на Леверкузен, сред купа от играчи се открои гръцкият национал Кириакос Пападополус, който с глава съумя да накаже един от бившите си клубове.

До края публиката на "Фолкспаркщадион" трябваше да изстрада така ценните три точки. Четири минути преди края, резервата Щефан Кислинг отправи изстрел с глава, който обаче разтресе само напречната греда.

ХАМБУРГЕР - БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН 1:0

1:0 Пападопулос (78")

СТАДИОН: "Фолкспаркщадион"

СЪДИЯ: Йохен Дреес

ХАМБУРГЕР: Адлер, Дикмайер, Пападополус, Маврай, Остржолек, Екдал, Юнг, Мюлер, Холтби, Костич, Ууд (резерви: Матения, Джору, Дъглас, Уолъс, Хунт, Валдшмид, Порат)

ЛЕВЕРКУЗЕН: Лено, Хенрикс, Та, Топрак, Уендел, Белараби, Баумгартлингер, Арангиз, Кампъл, Воланд, Мехмеди (резерви: Юцкан, Байли, Кислинг, Йедвай, Брадт, Дани да Коща, Юрченко)