Хамбургер записа повече от изразителна победа с 4:1 над Борусия (Дортмунд). Двата отбора се изправиха в една от най-интересните срещи от II кръг на Бундеслигата.

Мачът в Хамбург започна вихрено, като в първите 12 минути зрителите станаха свидетели на цели 4 гола.

Домакините откриха резултата в третата минута чрез защитника Демел. Само 120 секунди по-късно обаче статуквото бе възстановено от Валдес, който се разписа с удар с глава. В 10-ата минута бившият бразилски национал Зе Роберто отново изведе Хамбургер напред, а в 12-ата голмайсторът на отбора Гереро направи резултата 3:1. 20 минути преди края на мача резервата Берг оформи крайния резултат - 4:1.

Малко по-късно, в 79-ата минута, в игра за гостите от Дортмунд се появи българският национал Димитър Рангелов, който направи официален дебют с екипа на новия си отбор в Бундеслигата.

В друг двубой от кръга Щутгарт победи с 4:2 Фрайбург, а Байер (Леверкузен) се наложи трудно с 1:0 над Хофенхайм.

ХАМБУРГЕР - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 4:1
1:0 Демел (3')
1:1 Валдес (5')
2:1 Зе Роберто (10')
3:1 Гереро (12')
4:1 Берг (72')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:
ХАМБУРГЕР: Рост, Демел, Боатенг, Матийсен, Аого, Яролим, Зе Роберто, Троховски (69' Янсен), Елиа (79' Питройпа), Петрич (69' Берг), Гереро

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД): Вайденфелер, Овомоела, Суботич, Фелипе Сантана, Шмелцер, Тинга, Бласжцзъковски, Сахин, Хажнал (46' Хумелс), Валдес (69' Валдес), Бариос (79' Рангелов)