Стана ясен съперникът на Вердер (Бремен) за баража за участие в Първа Бундеслигата през новия сезон. "Бременските музиканти" ще се изправят срещу Хайденхайм.

В мач от последния кръг на Втора Бундеслига Хайденхайм загуби с 0:3 от осигурилия си вече първото място Арминия. В Билефелд домакините бяха пълни господари на терена и вкараха три безответни гол чрез Клос, Фолгзамер и Клаус.

Хамбургер също имаше шансове да изпревари Хайнденхайм, но бе разбит с 1:5 у дома от Зандхаузен. Така славният отбор ще продължи да се състезава във второто ниво на германския футбол. Ван Дрогселен си вкара автогол в 13-ата минута, а малко след това Бееренс вкара втори гол за гостите.

В 62-ата минута Аарън Хунт върна надеждите на Хамбургер. Домакините бяха попарени от нов гол на Бееренс в 83-ата минута, който се разписа от дузпа. До края на срещата Зандхаузен вкара още два гола чрез Енгелс и Дийкмайер.

Така Хайденхайм остана на трето място с 55 точки и ще срещне Вердер в бараж, който ще определи последния участник в елита на Германия. Хамбургер остава четвърти с точка по-малко. Промоция печелят Арминия и Щутгарт.