Хамбургер записа разгромна победа с 4:0 като гост на Нюрнберг в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Успехът позволи на северняците да се задържат сред челниците в Германия. Хамбургци имат 28 точки и остават на 2 от втория Байерн и 4 от лидера Леверкузен.

Първата част бе сравнително равностойна и голове липсваха. След почивката обаче на "Ийзи-Кредит Щадион"  се разрази истински зелено-бял ураган. Само 2 минути след почивката Елйеро Елия изведе гостите напред. Холандецът асистира на Янсен за второто попадение в 60-ата мин, което осигури добра преднина на тима от Хамбург.

Малко по-късно младокът Торун направи резултата класически - 0:3. Крайното 0:4 оформи Елия 15 мин преди края.

В друг много резултатен мач от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) надви с 5:3 Хановер и се закрепи в средата на таблицата.