Хамбургер не срещна особени проблеми при гостуването си на Херта и спечели с 3:1 в Берлин. Срещата бе последна от 8-ия кръг на Бундеслигата. С успеха гостите се изравниха на върха в класирането с Леверкузен, като и двата тима имат в актива си по 20 точки.

Двубоят пък бе дебют начело на тима за новия треньор на столичани Фридхелм Функел. Треньорската рокада обаче не помогна на берлинчани и те записаха ново поражение. Функел остави Валери Домовчийски на пейката и го пусна в игра чак след 70  минути игра.

Арне Фридрих изведе Херта напред в 9-ата минута. След един корнер, Рамос отклони топката към Арне Фридрих, който я насочи с глава в мрежата. Само 15 мин. по-късно обаче Кака си отбеляза автогол и върна статуквото.

В 38-ата Яролим със страхотен шут от 25 метра даде преднина на хамбургци. Той използва уникална грешка на вратаря Саша Бурхерт. Той излезе, за да избие една топка, но тя попадна у чеха, който прехвърли младия страж - 1:2. Гостите стигнаха до трети гол още преди почивката. Куриозното бе, че ситуацията бе идентична на предходната. Този път се разписа Зе Роберто от невероятните 40 метра!

След почивката Херта се опита да промени хода на събитията. В 70-ата мин Функел пусна в игра Домовчийски на мястото на Рафаел и това веднага можеше да даде резултат. Българинът стреля отдалеч, вратарят на гостите изби шута му, но топката попадна на главата на Гойко Качар. Сърбинът обаче не успя да я насочи във вратата.