Хамбургер успя да победи Байерн (Мюнхен) у дома с 1:0 в първи двубой от първия кръг след зимната пауза в Бундеслигата. Мачът бе изключително интригуващ и предложи на зрителите на "HSH-Нордбанк Арена" множество положения и пред двете врати. Троховски удари гредата и подсказа сериозните намерения на домакините.

През първото полувреме особено спорна бе ситуация, при която бе отменен гол на Лука Тони в 28-ата минута. Италианецът се откъсна сам срещу Рост и успя да прокара топката в мрежата, но реферът свири нарушение на голмайстора срещу бранител.

В 44-ата минута Младен Петрич се оказа най-съобразителен след избит шут на Яролим от Ренсинг и с глава засече за 1:0. Малко след подновяването на играта през второто полувреме Клозе засече с глава центриране и отново се стигна до спорна ситуация относно, дали кълбото е преминало голлинията зад Рост.

До края Байерн продължи да напада, но така и не стигна до изравнително попадение, въпреки множеството мелета пред стража на Хамбургер.

С взетите 3 точки тимът на Мартин Йол се изкачи на първото място в Бундеслигата с актив от 36 точки. Баварците останаха трети с 35 точки, а пред тях е Хофенхайм също с 35, но и мач по-малко.

ХАМБУРГЕР - БАЙЕРН 1:0

1:0 Петрич (44)