Отборите на Хамбургер и Байер Леверкузен не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1 в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. Мачът бе от огромно значение за двата тима - за домакините в борбата за оцеляване, а за гостите - в битката за място в европейските клубни турнири наесен.

Резултатът бе открит от Младен Петрич в края на първото полувреме. Хърватският национал бе точен от дузпа. В началото на втората част обаче „аспирините" изравниха чрез младия нападател Шюрле, който се разписа с глава. В крайна сметка до последния съдийски сигнал нови голове не паднаха и двата тима поделиха по точка.

След срещите от кръга Хамбургер се изкачи на 14-та позиция в класирането, на 2 точки нот опасната зона. Леверкузен пък дели шестата позиция, която дава право на участие в Лига Европа, с отборите на Вердер Бремен и Хановер.