Отборът на Хамбургер ШФ успя да се класира за втория кръг на турнира за купата на Германия по футбол, след като макар и трудно се наложи над новака във втора
Бундеслига Фортуна Дюселдорф 4:1 след изпълнение на дузпи.

Редовното време приключи при 2:2, а продълженията при 3:3, като домакините изравниха в 120-та минута чрез Андреас Ламберц.

Младен Петрич откри за гостите още в 4-та минута, но само за пет минути се стигна до 2:1 след попадение на Оливер Финк (11) и автогол на Жером Боатенг (16-автогол).

Пьотр Троховски изравни в 54-та минута, а също той даде аванс на хамбургерите в 95-та минута от дузпа. Все пак Фортуна се добра до дузпите с гола на Ламберц в последната минута на продълженията.

При изпълнение на наказателните удари Фран Рост спаси изстрелите на Себастиан Хайдингер и Оливие Кайя и прати Хамбургер в следващия кръг.