Борусия (Дортмунд) спечели домакинството си на Фрайбург в третия си двубой за сезона в Германия.

Рурци се наложиха над съперника без особени затруднения, записвайки успех с 4:0.

В герой за тима се превърна Ерлинг Халанд, който реализира две от попаденията.

Изключително добро впечатление с играта и поведението си на терена направи Джовани Рейна. Младокът се отчете с 3 асистенция при головете на своя отбор.

Снимка 499006

Източник: Twitter

През първото полувреме бе отбелязано само едно попадение. Халанд откри, след голов пас на Рейна, давайки съвсем заслужена преднина на състава след 31 минути игра.

Само две атаки след старта на второто полувреме, Емре Джан също записа името си в листата с голмайсторите, увеличавайки актива на тима си в срещата до 2:0.

Малко след час игра Борусия осъществи поредната си вихрена акция. Асистенцията за пореден път бе за Рейна, а Халанд се разписа за втори път, ликувайки пред присъстващите на трибуните фенове на Борусия.

Снимка 499007

Крайното 4:0 оформи Феликс Паслак в самия край на двубоя.

Така отборът спечели за втори път от началото на сезона, докато за Фрайбург поражението бе първо през кампанията.