Българинът Илия Груев дебютора начело на Дуисбург с равенство. Тимът му направи 1:1 срещу борещия се за върха Фрайбург.

„Зебрите” поведоха в края на първото полувреме, когато Томас Брьокер откри резултата и вкара дебютен гол за своя тим от пети октомври т.г. насам. Въпреки това обаче след паузата албанецът Амир Абраши смълча по-голямата част от 15 311-те зрители с изравнително попадение. В заключителната част на срещата пък Томас Меснер получи втори жълт картон и в 82-ата минута остави домакините с човек по-малко.

В крайна сметка те стигнаха до ценна точка и вече имат 7 в своя актив след 14 изиграни мача, като остават последни. Гостите оглавиха класирането с 26 точки, колкото има и Лайпциг, който утре приема Кайзерслаутерн.