Борусия (Дортмунд) се издъни с всичка сила срещу единайсеторката на Волфсбург, в последния мач на Юрген Клоп начело на "жълто-черните" - финала за Купата на Германия.

Бас Дост и компания буквално пометоха съперника си, като Борусия се отърва само с 3 гола във вратата си за крайното 1:3, въпреки че можеше да си тръгне за Дортмунд с поне два пъти повече.

Символичните домакини поведоха с 1:0 с гол на Обамеянг още в 5-ата минута, но още до почивката вече губеха с 1:3.

В 22-ата минута Луис Густаво върна "вълците" в мача, а само в рамките на 4 минути - между 34-ата и 38-ата - двете големи звезди на гостите Дост и Де Бруйне наказаха дортмундци за фриволната им игра и поведение на терена, пренасочвайки отличието към клубната витрина на Волфсбург.

До края на мача резултатът можеше да стане доста по-впечатляващ, но пропуските на "зелените" не позволиха това да се случи.

Двубоят бе знаков, но не и определящ за символичните домакини на "Олимпиащадион", тъй като те вече гарантираха мястото си в европейските клубни турнири - факт, който едва ли някой си бе представял, че ще бъде възможен, предвид наистина кризисния сезон, който трябваше да изживее съставът от Дортмунд.

От застрашени от изпадане, до участници в битките по европейските терени - нещо, което би могло да се случи само ако начело на отбора ти е чудатият, натурален, прям до крайна степен Юрген Клоп.

На отсрещната страна на стадиона тази вечер обаче бе сребърният медалист от надпреварата в Бундеслигата, разполагащ с потенциала и възможностите да разочарова треньора на съперника и без никаква милост да задейства най-силните си оръжия в нападение, разочаровали не един и два тима през сезона.

Така и стана и Волфсбург заслужено е новият носител на Купата на Германия.

Ето и стартовите единайсеторки, на които заложиха днес Клоп и Хекинг:

БОРУСИЯ: Лангерак, Хумелс, Суботич, Шмелцер, Дурм, Кел, Кагава, Обамеянг, Мхитарян, Гюндоган, Ройс

ВОЛФСБУРГ: Беналио, Налдо, Клозе, Родригес, Густаво, Перишич, Виейриня, Калигиури, Де Бруйне, Арнолд, Дост

Съдия: Феликс Брих

Стадион: "Олимпиащадион"