Отборът на Байерн Мюнхен допусна една от малкото си грешни стъпки по пътя към шампионската титла на страната, завършвайки наравно 1:1 срещу Борусия Мьонгладбах в първи мач от 17-тия кръг на Бундеслигата.

Гладбах излезе напред чрез Маркс през първата част, но с попадение на Шакири след почивката баварците все пак взеха точка от двубоя на "Алианц Арена".

Гостите, които през миналия сезон на два пъти победиха Байерн Мюнхен, определено имаха голям късмет и трябва сериозно да благодарят на своя вратар Тер Стеген, който спаси куп положения.

При доста спорни обстоятелства падна и гола за Борусия - от дузпа за игра с ръка в наказателнота поле на Боатенг.

Чигерчи центрира в 20-ата минута, а топката се отби по-скоро в лакътя на Боатенг, но главния рефер посочи бялата точка. От нея Торбен Маркс не сбърка за 0:1, като това бе едва седмо попадение във вратата на Мануел Нойер през този сезон.

Към края на полувремето Хави Мартинес получи контузия, и след като близо 10 минути домакините играха с човек по-малко, все пак в игра се появи Жердан Шакири. Именно швейцарецът раздвижи сериозно играта на тима и дори отбеляза изравнителното попадение.

В 59-та минута той се освободи отляво, напредна в наказателното поле и отправи хубав шут с левия крак, озовал се в мрежата за 1:1.

Така Байерн Мюнхен завърши полусезона с актив от 42 точки - на 12 пред Леверкузен и на 15 пред Борусия, които са с мач по-малко.

Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах - 1:1

0:1 - Торбен Маркс - (21')

1:1 - Джердан Шакири (59')