Борусия (Мьонхенгладбах) се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия след разгромна победа с 5:0 като гост над четвъртодивизионния Елверсберг.

"Жребчетата" си решиха мача още през първото полувреме. В 5-ата минута Ханес Волф откри резултата, а в 21-ата минута Ласло Бенеш удвои.

В 31-ата минута Текерчъ от състава на домакините бе изгонен. Четири минути след това Ларс Щиндл вкара за 0:3.

В 69-ата минута Патрик Херман бе точен за 0:4. Крайният резултат оформи Хулио Вилалба в 84-ата минута от дузпа.

В друг мач Унион (Берлин) загуби с 2:3 у дома от Падерборн. Гостите вкараха три гола още през първото полувреме. Свен Михел откри резултата в 3-ата минута, а в 6-ата минута Гриша Прьомел изравни. В 32-ата минута Денис Србени отново изведе гостите напред.Михел се разписа за 1:3 в 36-ата минута.

"Железните" тръгнаха да обръщат мача през второто полувреме. В 57-ата минута Уве Хюнемайер си отбеляза автогол за 2:3. До края на мача обаче домакините не успяха да се разпишат, въпреки че имаха няколко отлични възможности.