Шалке и Борусия Мьонхенгладбах успяха да съкратят изоставането си от третия в класирането на Бундеслигата Байер Леверкузен след срещите от 11-ия кръг.

„Кралско сините" победиха като гости Херта с 2:0 в Берлин.Първото попадение бе дело на Салай, който в 26-ата минута засече с глава центриране на Аоиго от корнер. В последните секудни на мача Юлиан Дракслер добави още един гол за крайното 0:2. С успеха „миньорите" събраха 17 точки и вече са на 8 зад Леверкузен и 2 зад намиращия се на 4-ото място Гладбах.

Боруси, от своя страна, не допусна изненада и спечели с 2:0 визитата си на закъсалия Хамбургер. Гладбах стига до спеха с два гола на Крузе в 23-ата и 63-ата минути.

Голямата изненада хвърли последния в класирането Айнтрахт Брауншвайг. Новаците в елита записаха втората си победа, надвивайки Леверкузен с 1:0. Победният гол за отбора от града, в който за пръв път в Германия се е играл футбол през 18-ти век, дойде в 81-ата мин и бе дело на Кумбела. „Аспирините" пък завършиха и с човек по-малко, след като Бендер бе изгонен в добавеното време на срещата.