Силното представяне на Борусия (Мьонхенгладбах) в немската Бундеслига продължи и в 13-ия кръг. Гладбах разгроми с 5:0 у дома Вердер, като по този начин се изкачи до второто място във временното класиране, нещо, което не се бе случвало от над 15 години.

Голеадата започна още в 16-ата минута, когато Херман откри с глава. Само 7 по-късно Марко Ройс удвои и хвърли в делириум изстрадалите фенове на „Борусия Парк".

Отново той направи резултата класически малко преди края на първото полувреме, с което мачът на практика приключи. Домакините обаче не мислеха да спират до тук.

Ройс оформи хеттрика си малко след почивката, а само 120 секунди по-късно Аранго оформи крайното 5:0. Вердер довърши мача с човек по-малко, след като Сократис Папастатопулос получи втори жълт картон.

Шалке също записа убедителна победа с 4:0 срещу Нюрнберг. Клаас-Ян Хунтелаар наниза две попадения, иконата Раул и Холтби също се отчетоха с по едно.

Волфсбург пък удари Хановер с 4:1, като ветеранът Хасан Салихамиджич се разписа на два пъти през първото полувреме. Шулц намали, но веднага след почивката Крис направи резултата 3:1, а Я Конан остави долносаксонците с човек по-малко. В края Малдунг оформи крайното 4:1.

Фрайбург стигна до щастливо 2:2 у дома срещу Херта. Гара Дембеле се появи в игра в 80-ата минута и имаше пръст в изравнителното попадение на Райзингер в 94-ата минута.

ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК!