Дания и Германия завършиха наравно в контролата помежду си, играна в Брьондби - 1:1.

Домакините първи взеха преднина в 18-ата минута с попадение на Кристиан Ериксен. Две минути преди края Йошуа Кимих възстанови равенството. Бундестимът обаче игра в експериментален състав без доста от звездите си.

В 18-ата минута домакините стигнаха и до откриване на резултата. Защитата на Бундестима сгреши фатално при изнасянето на топката, като Антонио Рюдигер буквално я подари на Кристиан Ериксен, който с мощен удар от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

Израел стигна до измъчено равенство с Молдова

Контролата завърши при резултат 1:1

Второто полувреме Германия започна доста по-активно и още в 47-ата минута страхотен удар от воле на Себастиан Руди профуча покрай вратата.

Събитията обаче бързо се пренесоха пред другата врата и стражът Фредерик Рьоноу на два пъти бе последна преграда пред гола след удари с глава на Никлас Зюле и Йошуа Кимих в рамките на по-малко от минута. До края Бундестимът продължи да бъде по-активен и в 88-ата минута Йошуа Кимих с акробатично изпълнение успя да възстанови равенството за крайното 1:1.

Снимка 256983

Следващият мач на Германия е световната квалификация със Сан Марино на 10 юни. За Дания пък предстои гостуване на Казахстан.