Германия записа първа победа в новото издание на турнира Лига на нациите. Възпитаниците на Йоахим Льов надвиха с 2:1 като гости Украйна в среща от група 4 на Лига "А". Матиас Гинтер (20) и Леон Горецка (49) се разписаха за Бундестима, докато Руслан Малиновски бе точен от дузпа за домакините.

Така Германия събра 5 точки, докато украйнците са с 3.

Домакините започнаха много активно срещата. Германците обаче в течение на първата част взеха инициативата и започнаха да създават опасности пред противниковата врата.

В 5-ата минута удар на Гнабри бе спасен от вратаря. След 20 минути игра резултатът бе открит след включване в атака на тримата централни защитници на Бундестима. Зюле подаде на Рюдигер, който намери в наказателното поле Гинтер, а той прати топката в мрежата.

Снимка 500044

Украйна бе близо до мигновен отговор след лошо подаване на Нойер. Яремчук обаче стреля над вратата.

След половин час игра Бушчан предотврати втори гол във вратата си, след като отрази шут на Кимих. Малко преди почивката мощен удар на Кроос мина покрай вратата.

В началото на втората част германците се възползваха от грешка на противниковия вратар. Бушчан изпусна топката след меко центриране на Клостерман и Горецка с глава трябва само да насочи топката към мрежата.

Германия ще е в пълна изолация в Киев

Делегацията пристигна днес в Киев

В следващите минути украинският вратар се реваншира до някаква степен. Той отрази удар на Дракслер от чиста позиция. Халфът на ПСЖ бе спрян от стража и няколко минути по-късно, а удар с глава на Рюдигер също бе отразен от Бушчан.

В 76-ата минута Зюле извърши глупаво нарушение в наказателното поле срещу Яремчук. Главният рефер посочи бялата точка, а Малиновски върна Украйна в мача.

Шест минути по-късно Гнабри се озова на стрелкова позиция след подаване на Вернер, но отново Бушчан се намеси решително.