Последният в класирането на Бундеслигата Гройтер Фюрт запази шансовете си да се пребори за оставане в елита.

Баварците спечелиха регионалното дерби срещу Нюрнберг като гости с 1:0. Така „зелено-белите" събраха 18 точки, но все още са на цели 9 от спасителното 16-то място, което дава право на бараж срещу третия от втория ешелон.

Нюрнберг пък няма особени цели до края на сезона, след като „франките" са на сигурно място в средата на таблицата, далеч от евроквотите, но и с достатъчно аванс пред борещите се за оцеляване.

Отпусната игра на Нюрнберг нямаше как да доведе до нещо добро, а и Фюрт извадиха късмет, повеждайки в 27-ата минута чрез Гайс. Ветеранът Тими Симонс загуби една топка в половината на домакините, тя попадна у Гайс, който с тупалка от около 25 метра намери ъгъла на вратата.

Нюрнберг създаде няколко добри положения през второто полувреме, но късметът изневери на Пекхарт, Есвайн и Фойлнер.