Шансовете на Кьолн да се спаси намаляха след домакинската загуба с 1:4 от Фрайбург. Срещата бе от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Поражението оставя "козлите" на предпоследното място с 29 точки. Арминия и Херта имат по точка повече, а по-късно днес излизат един срещу друг. "Старата дама" има и отложен мач, който ще се проведе през идната седмица.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в 18-ата минута чрез Нилс Петерсен. Две минути по-късно Винченцо Грифо намери Ермедин Демирович на празна врата и босненският нападател не сбърка.

В началото на второто полувреме Себастиан Андерсон се оказа на стрелкова позиция и намали изоставането на "козлите". След час игра Кьолн получи дузпа за нарушение на Лукас Кюблер в наказателното поле. Зад топката застана Ондрей Дуда, който не намери очертанията на вратата.

В 90-ата минута Ян Тилман се разписа, но попадението беше отменено заради засада.

В 93-ата минута Холер намери Грифо, който реши всичко в мача с трети гол за Фрайбург. До края на срещата имаше време и за Джонатан Шмид, който оформи крайното 1:4.