Фрайбург се подигра с Борусия Мьонхенгладбах и го разби с 6:0 като гост. Момчетата на Кристиян Щрайх вкараха головете си до 37-ата минута, а след това се смилиха над съперника си и доиграха срещата.

Щутгарт и Херта направиха 2:2 в Бундеслигата

Йоветич спаси Херта срещу Щутгарт

В мач от 14-ия кръг

Максимилиан Егещайн откри резултата във 2-ата минута, а малко след това Кевин Шаде удвои. В 12-ата минута Филип Линаарт удвои. Седем минути по-късно Николас Хьофлер вкара четвърти гол на шокираните гости. В 26-ата минута Лукас Хьолер също се разписа, а крайният резултат оформи Нико Шлотербек в 37-ата минута.

Гостите поведоха още във 2-ата минута Кевин Шаде проби отляво и намери Максимилан Егещайн в наказателното поле. Нападателят от дузпата не остави шансове на Ян Зомер. Фрайбург съвсем шокира "жребчетата" три минути след това. Кристиян Гюнтер проби отляво и центрира в наказателното поле, където Шаде с глава удвои. В 12-ата минута резултатът стана класически. Грифо центрира от пряк свободен удар, Зомер успя да избие, но отблизо Филип Линаарт се разписа за 0:3.

Седем минути по-късно Николас Хьофлер с глава засече центриране от корнер на Грифо на първа греда и направи кошмарът за Гладбах пълен - 0:4. В 25-ата минута Фрайбург вкара пети гол. След центриране от пряк свободен удар Шлотербек игра с топката, след това Хьофлер свали за Лукас Хьолер, който с гърба си вкара за 0:5. В 37-ата минута гостите вкараха шести гол. Нико Шлотербек засече с глава центриране от пряк свободен удар на Грифо.

Така Фрайбург прекъсна серията си от три поредни загуби и тимът вече 4-и с 25 точки. Гладбах е 13-и с 18 точки, като в последните си два мача допусна 10 гола.