Продължава ужасното представяне на Фрайбург от началото на сезона в Бундеслигата. В първи мач от 11-ия кръг, отборът, където премина звездата на Левски Гара Дембеле загуби с 0:1 у дома от Леверкузен. Така Фрайбург остава твърдо на последното място само със 7 точки.

За разлика от мачовете досега, този път Гара попадна в стартовия състав и си партнираше в нападение с Папис Сисе.

Малийският национал имаше някои добри прояви, но бе пазен изключително зорко от защитата на „аспирините" и в крайна сметка бе заменен в 69-ата минута.

Иначе двубоят започна по мечтан за Байер начин. След корнер и разбъркване в пеналта, ветеранът Михаел Балак се оказа най-съобразителен и откри резултата още във 2-ата минута.

Фрайбург опита натиск, но така и не успя да стигне дори до изравнителен гол. В края пък темпото на двубоя съвсем замря, което бе само в полза на „аспирините". Въпреки успеха тази вечер, те остават в средата на класирането.