Фортуна (Дюселдорф) задълбочи сериозно кризата в Щутгарт, след като го победи категорично с 3:0 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Успехът отдалечи отбора на Фридхелм Функел от зоната на изпадащите, докато "швабите" остават първия отбор под чертата с 15 точки.

Кенан Караман (34), Оливер Финк (48) и Бенито Раман (85) бяха точни за успеха на своя тим, който нанесе пета поредна загуба на Щутгарт като гост.

Домакините започнаха по-добре срещата и това даде резултат в 34-ата минута, когато Доди Лукебакио центрира отляво и Кенан Караман с глава бе точен за 1:0.

В началото на втората част Оливер Финк се разписа за 2:0. Халфът получи пас от Ян Цимер, финтира противников играч и с брилянтен удар от границата на наказателното поле бе точен за 2:0.

Пет минути преди края Кевин Щогер изведе Бенито Раман отдясно. Белгиецът напредна с топката е прехвърли вратаря за крайното 3:0.

В продължението на срещата Николас Гонзалес от Щутгарт бе изгонен.

Вердер (Бремен) разби Аусбург с 4:0