Наставникът на германския шампион Байерн (Мюнхен) Феликс Магат отдаде поражението от Волфсбург с 0:1 в събота на липсата на късмет. Загубата смъкна баварците на четвърто място в подреждането.

"Допуснахме една единствена грешка в двубоя и тя реши крайния изход. Съперникът бе достатъчно опитен, за да се възползва от нея и да ни отбележи. Иначе тотално надиграхме Волфсбург, но ни липсваше и нужния късмет.

Реалният резултат не е този, но в крайна сметка по-добре да дойде сега, отколкото в далеч по-важните срещи в края на сезона. Ще можем навреме да си вземем поука и да не подценяваме нито един отбор", философски заключи Феликс Магат.

Успехът бе едва втори за "вълците у дома срещу шампионите, откакто Волфсбург влезе в пръв път в Бундеслигата през 1997 г. Победното попадение бе дело на Ханке в 35-та минута. След отличната игра срещу Интер за Шампионската лига през седмицата, този път баварците демонстрираха слабости. Това бе втората им загуба за сезона след 1:2 в Билефелд.