Дуисбург ще зимува на първата позиция в Трета Бундеслига. Отборът, ръководен от българския треньор Илия Груев ще посрещне 2017 г. като лидер, с 2 точки преднина пред втория Магдебург.

В двубой от последния есенен кръг днес "зебрите" взеха само точка при визитата си на намиращия се в зоната на изпадащите Цвикау - 1:1, като дори не бяха далеч и от загубата.

Златко Янич вкара за Дуисбург след 16 минути игра, но домакините изравниха още преди почивката чрез Рони Кьониг (34'). През второто полувреме отборът на Цвикау беше по-опасният на терена.

Тимът на Илия Груев е с най-добрата защита в първенството засега с 11 допуснати попадения. Трети в таблицата, на 3 точки зад Дуисбург, е Оснабрюк. За Втора Бундеслига директно се класират първите два, а третият играе бараж.

Първенството в лигата се подновява в края на януари.