Борусия Дортмунд започна сезона ужасяващо, но в крайна сметка може и да стигне до Лига Европа. В мач от 30-ия кръг, вестфалци биха Айнтрахт Франкфурт с 2:0 на свой терен и по този начин се доближиха до първите шест отбора в класирането.

Пиер Емрик Обамеянг откри за Дортмунд от дузпа, а Шинджи Кагава удвои резултата до почивката.

В същото време битката на дъното се завърза още повече. Щутгарт не успя да удържи аванса си и завърши 2:2 у дома с Фрайбург, след като игра с човек по-малко от 66-ата минута.

Много ценна бе победата на Хамбургер с 3:2 над Аугсбург, а в същото време Хановер падна с 1:2 у дома от Хофенхайм.

Така Падерборн и Щутгарт остават последни с по 27 пункта, пред тях е Хамбургер с 28. Над чертата са Хановер (29) и Фрайбург (30). До края на първенството има само още 4 кръга.