Отборът на Борусия (Дортмунд) записа трето равенство от началото на сезона в Бундеслигата. В среща от 18-ия кръг, момчетата на Юрген Клоп не успяха да победят у дома Аугсбург. Мачът завърши наравно 2:2, а Борусия записа 4-и пореден мач без успех в първенството.

„Жълто-черните" определено има за какво да съжаляват, тъй като бяха по-добрият отбор на терена, на два пъти повеждаха в резултата, но и в двата случая гостите успяваха да изравнят.

Началото на срещата бе страхотно за Борусия. След статично положение Свен Бендер се оказа най-съобразителен и резултатът бе открит още в 5-ата минута. Секунди по-късно обаче полският национал Куба Блажчиковски се контузи и бе заменен принудително. До края на първата част отбраната на Аугсбург сгреши многократно и като по чудо домакините не вкараха втори гол. Пропуски направиха Левандовски, Сократис и Ройс.

В началото на второто полувреме гостите изравниха. Прострелно центриране по земя бе засече злощастно от Свен Бендер, който се разписа отново, но този път в собствената врата.

Очаквано Борусия се хвърли в атака и в 66-ата минута Шахин вкара за 2:1. Турският национал изпълни по брилянтен начин свободен удар и не остави шанс на стража на Аугсбург. И това обаче не сломи гостите, които в 72-ата минута чрез Донг-Вонг вкараха за крайното 2:2.

Борусия остава на трета позиция в класирането с актив от 33 точки, с цели 14 по-малко от Байерн. На всичкото отгоре шампионите имат мач по-малко.