Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели много важна точка по пътя към титлата в Бундеслигата. В мач от 29-ия кръг момчетата на Юрген Клоп завършиха наравно 1:1 като гост на Хамбургер.

Резултатът в мача откри Рууд Ван Нистелрой от дузпа в края на първото полувреме. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Младен Петрич.

След почивката гостите от Дортмунд наложиха сериозен натиск. 12 минути преди последния съдийски сигнал Хамбургер остана с 10 човека на терена, след като Бен-Хатира получи втори жълт картон. Във втората минута от продължението резервата Якоб Блажчиковски донесе точката на своя тим, разписвайки се след пас на друга резерва - Овомоела.

Така 5 кръга преди края на първенството Борусия (Дортмунд) е убедителен лидер с 66 точки. Втори е Байер (Леверкузен) с 58, но и мач по-малко. Хамбургер пък е на 7-мо място, на 3 точки от Майнц, които са 5-ти.

ХАМБУРГЕР - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:1

1:0 Рууд Ван Нистелрой (39'-дузпа)

1:1 Якоб Блацчиковски (90+2')

Хамбургер: Рост, Дикмайер, Качар, Вестерман, Аого, Яролим, Зе Роберто, Бен-Хатира, Елиа (83' Янсен), Ван Нистелрой (83' Демел), Петрич (90' Гереро)

Борусия: Вайденфелер, Писчзек, Суботич, Хумелс, Шлемцер, Бендер (80' Овомоела), Сахин, Гьотце, Левандовски (62' Блажчиковски), Гроскройц, Бариос (77' Зидан)

Червен картон: Бен-Хатира (Хамбургер, 78')