Отборите на Хофенхайм и Борусия (Дортмунд) не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от 16-ия кръг на германската Бундеслига, който се състоя на стадион "Уирсол Рейн-Некар Арена". Двата тима си размениха по едно полувреме, в което имаха тотално надмощие.

Домакините се възползваха от пукнатините в защитата на вицешампионите и взеха аванс от два гола благодарение на Шиплок и Фоланд. Малко преди почивката Обамеянг намали след комична грешка на вратаря Граал.

В средата на втората част Борусия стигна до заслужен изравнителен гол чрез Пишчек, чийто първи удар с глава бе спасен, но полякът направи добавка на празна врата. Нещо повече - до края на мача носителите на Суперкупата на Германия можеха да стигнат до пълен обрат, но им липсваше достатъчно точност в завършващата фаза.