Борусия (Дортмунд) продължава с победния си ход в първа Бундеслига. „Жълто-черните" постигнаха ценна победа с 3:0 като гост над един от конкурентите си за титлата Байер (Леверкузен). Така отборът от Дортмунд увеличи аванса си на върха на класирането и вече е убедителен лидер с 46 точки.

Още в 3-ата минута гостите можеха да водят в резултата, след като удар на Свен Бендер с глава срещна гредата. Малко по-късно и домакините показаха зъби и на свой ред организираха няколко добри атаки. При една от тях Хелмес получи добра възможност, но ударът му от границата на наказателното поле премина над напречната греда.

Всичко по-интересно се случи през втората част. В 49-ата минута Кевин Гроскройц се възползва по най-добрия начин от грешка в защитата на „аспирините" и с удар по земята от близко разстояние откри резултата - 1:0 за Дортмунд.

Само 4 минути по-късно Роберт Левандовски свали топката с глава към Гроскройц, който не се поколеба и с мигновен удар забоде топката в мрежата на домакините за втори път.

Веднага след подновяването на играта Борусия нанесе третия си решителен удар. Кошмарната в този мач отбрана на Байер отново сгреши фатално, оставяйки Марио Гьотце сам срещу вратаря, а нападателят на гостите не сгреши - 3:0.

Почетното попадение за Байер реализира Кислинг в 80-ата минута.